Hetan Technologies S.A. to firma świadcząca dostęp do szerokopasmowego Internetu stacjonarnego przez satelitę. W tym zakresie Spółka jest dystrybutorem gotowych produktów oferowanych przez dostawców. Technologia HETAN jest zupełnie niezależna od istniejącej infrastruktury sieciowej, ponieważ zarówno odbiór danych, jak i ich wysyłka przebiega w całości przez satelitę. Dzięki technologii satelitarnej HETAN dostarcza szerokopasmowy Internet do miejsc, gdzie wcześniej nie było to możliwe.

HETAN – umożliwiając taki dostęp, przyczynia się do pokrycia powierzchni Europy szerokopasmowym Internetem bez kosztownych inwestycji. HETAN posiada duże doświadczenie na rynku szerokopasmowego Internetu, dzięki doświadczonemu zespołowi działającemu do tej pory w branży telekomunikacyjnej na wielu rynkach europejskich, między innymi w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Polsce. Obecnie działalność firmy obejmuje zarówno sektory B2B, jak i B2C.

Dzięki różnorodnym kanałom dystrybucji firma może zaoferować swoje usługi praktycznie każdemu podmiotowi. HETAN, świadcząc swoje usługi na obszarach wiejskich nie posiadających infrastruktury stacjonarnej, jest kluczowym dostawcą inteligentnych i innowacyjnych aplikacji dla branży rolniczej w Polsce.

Innowacyjność przedsięwzięcia polega przede wszystkim na kompleksowości usług, która łączy w sobie: dostarczenie Internetu dla wszystkich grup, które go potrzebują; szkolenia e-learningowe dla klientów (osób z tzw. „wykluczenia cyfrowego”) w zakresie rozwinięcia umiejętności niezbędnych do korzystania z Internetu1; aplikacje ułatwiające zarządzanie nowoczesnym gospodarstwem rolnym.